Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co wiedzie do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też owocować osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej oraz zaburzeniami erekcji. Pozostałe schorzenia, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, zapytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w leczeniu prostaty, mogą także wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, dokładnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co musisz wiedzieć o ich działaniu erekcja
jak również o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Spora część ludzi uważa, iż niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyka starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. Obecnie sporo młodych mężczyzn w późnych latach 30. i na początku lat 40. zgłasza kłopoty z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być niewłaściwy styl życia lub niezdrowe nawyki, takie jak palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, zbyt mało snu oraz inne podobne okoliczności. Zastanów się nad przemianą stylu życia, zerwij z tytoniem, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.