Kupuj rozsądnie wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich preferencji zarówno ubrania, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców zdarza się różny, a w przypadku dużych sieci z ciuchami większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty także mogą sugerować, iż zatuszowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy szalenie ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra musi mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia przez Internet zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy produkt ma jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent plecaków