Jak dobrać długą suknię do sylwetki?

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że elegancka, długa suknia służy każdej gwieździe, bez względu od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie modele sprawdzą się u różnych figur.
Długa suknia wygląda super na kobiecie o sporym wzroście, lecz wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, powinny nosić ją w zestawie z butkami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że wyglądamy na wyższe, także również polepszają wygląd sylwetki – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry powinny szukać fasonów z gorsetem, który uwypukli biust i talię dodatkowo podkreśli szczupłe ramiona. W takim przypadku idealnym wyborem będzie wydłużona suknia o syrenim kroju, to znaczy dopasowana na linii bioder oraz ud dodatkowo rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często noszą dwie sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi tuszować znaczne biodra oraz masywne uda, toteż długa suknia dla niej powinna przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą i pofałdowanym dołem. Mając taką sylwetkę unikaj ciuchów typu „beza”, bardziej odpowiednie będą fasony z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które ukryją dół i zrównoważą proporcje.
Szczupła oraz potężna kolumna może sobie pozwolić na kreację ze skosami oraz odsłaniającą dużo ciała, jednak by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z nieco mocniejszego i mocnego materiału, który da figurze formę, zamiast mocno ją opasowywać. Dobrym wyborem byłaby suknia pozłacana albo wyszyta 3D aplikacjami.
Długa suknia dla kobiety o figurze jabłka powinna mieć -prosty czy trochę pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z odcięciem pod biustem. W takim razie powinno się również szukać sukienek z znacznym dekoltem w formacie litery V, który wizualnie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe